Co warto zobaczyć

Zamek Krzyżacki w Rynie

Zamek jest jednym z obiektów zbudowanych na potrzeby zakonu krzyżackiego.

Rozpoczęto budować go na miejscu wcześniejszej niewielkiej warowni na polecenie wielkiego mistrza zakonu krzyżackiego Winricha von Kniprode około 1377 roku z przeznaczeniem na siedzibę konwentu i jako miejsce, z którego można było przeprowadzać ataki na wschód przeciwko Litwie

Krutyń - spływy kajakowe

Krutyń, to urokliwa miejscowość położona w sercu Mazur i Mazurskiego Parku Krajobrazowego, a płynąca tu rzeka Krutynia jest częścią szlaku kajakowego Krutyni, uważanego za jeden z najpiękniejszych w Europie.

Ferma Jeleniowatych w Kosewie Górnym

Żyjące w warunkach niemal naturalnych, pasące się na ogromnych pastwiskach, spacerujące wśród oczek wodnych i … łase na dotyk ludzkiej dłoni. Takie miejsce znajdziesz niedaleko Mrągowa, w Kosewie Górnym.

Piknik Country w Mrągowie

Najbardziej znanym mrągowskim festiwalem jest Piknik Country. Już od ponad 30 lat w Mrągowie rozbrzmiewa muzyka country. Na to muzyczne countrowe święto przyjeżdża kilkadziesiąt tysięcy fanów i turystów, którzy na kilka dni zmieniają oblicze miasta.

Westernowe stroje, motocykle, samochody terenowe i osobowe oraz pojazdy konne stanowią wówczas o kolorycie tego mazurskiego miasta. Piknik Country to doskonała zabawa dla fanów muzyki, turystów i mieszkańców Mrągowa.

Wilczy Szaniec - Kętrzyn

W samym sercu Mazur znajdują się porośnięte lasem ruiny kwatery głównej Adolfa Hiltera. Zamaskowane miasteczko w lesie - 200 budynków: schrony, baraki, 2 lotniska, elektrownia, dworzec kolejowy, urządzenia klimatyzacyjne, wodociągi, ciepłownie, dwie centrale dalekopisowe.

Tu pracowali i przebywali m.in.: Adolf Hitler, Hermann Goring, Heinrich Himmler, Martin Bormann, Wilhelm Keitel, Joseph Goebbels, Dr Fritz Todt, Albert Speer i inni.

Wakepark Mrągowo

Wakepark zlokalizowany w Mrągowie nad jeziorem Juno. Posiadamy wyciąg rewersowy o długości 180 m, wysokości liny 6 m oraz sprzęt potrzebny do zabawy na wodzie. Wyciąg został zamontowany w 2016 roku. Rampa – kicker L.

Jest to doskonała alternatywa na świeży powietrzu dla aquaparku lub parku wodnego! Poza pływaniem Wakepark Mrągowo to również doskonałe miejsce do organizacji imprez takich jak wieczory kawalerskie, wieczory panieńskie, oraz imprezy integracyjne.

www.WakeparkMragowo.pl