Co warto zobaczyć

Zamek Krzyżacki w Rynie

Zamek jest jednym z obiektów zbudowanych na potrzeby zakonu krzyżackiego.

Rozpoczęto budować go na miejscu wcześniejszej niewielkiej warowni na polecenie wielkiego mistrza zakonu krzyżackiego Winricha von Kniprode około 1377 roku z przeznaczeniem na siedzibę konwentu i jako miejsce, z którego można było przeprowadzać ataki na wschód przeciwko Litwie

Krutyń - spływy kajakowe

Krutyń, to urokliwa miejscowość położona w sercu Mazur i Mazurskiego Parku Krajobrazowego, a płynąca tu rzeka Krutynia jest częścią szlaku kajakowego Krutyni, uważanego za jeden z najpiękniejszych w Europie.

Ferma Jeleniowatych w Kosewie Górnym

Żyjące w warunkach niemal naturalnych, pasące się na ogromnych pastwiskach, spacerujące wśród oczek wodnych i … łase na dotyk ludzkiej dłoni. Takie miejsce znajdziesz niedaleko Mrągowa, w Kosewie Górnym.

Piknik Country w Mrągowie

Najbardziej znanym mrągowskim festiwalem jest Piknik Country. Już od ponad 30 lat w Mrągowie rozbrzmiewa muzyka country. Na to muzyczne countrowe święto przyjeżdża kilkadziesiąt tysięcy fanów i turystów, którzy na kilka dni zmieniają oblicze miasta.

Westernowe stroje, motocykle, samochody terenowe i osobowe oraz pojazdy konne stanowią wówczas o kolorycie tego mazurskiego miasta. Piknik Country to doskonała zabawa dla fanów muzyki, turystów i mieszkańców Mrągowa.

Wilczy Szaniec - Kętrzyn

W samym sercu Mazur znajdują się porośnięte lasem ruiny kwatery głównej Adolfa Hiltera. Zamaskowane miasteczko w lesie - 200 budynków: schrony, baraki, 2 lotniska, elektrownia, dworzec kolejowy, urządzenia klimatyzacyjne, wodociągi, ciepłownie, dwie centrale dalekopisowe.

Tu pracowali i przebywali m.in.: Adolf Hitler, Hermann Goring, Heinrich Himmler, Martin Bormann, Wilhelm Keitel, Joseph Goebbels, Dr Fritz Todt, Albert Speer i inni.

Wakepark Mrągowo

Wakepark zlokalizowany w Mrągowie nad jeziorem Juno. Posiadamy wyciąg rewersowy o długości 180 m, wysokości liny 6 m oraz sprzęt potrzebny do zabawy na wodzie. Wyciąg został zamontowany w 2016 roku. Rampa – kicker L.

Jest to doskonała alternatywa na świeży powietrzu dla aquaparku lub parku wodnego! Poza pływaniem Wakepark Mrągowo to również doskonałe miejsce do organizacji imprez takich jak wieczory kawalerskie, wieczory panieńskie, oraz imprezy integracyjne.

www.WakeparkMragowo.pl

Źródełko Miłości

Idąc brzegiem Jeziora Czos, za amfiteatrem można dojść do miejsca romantycznych spotkań, tak zwanego Źródełka Miłości. W Mrągowie znana jest legenda, że jeśli zakochani napiją się wody ze źródełka, ich miłość będzie trwać po grób. Współcześni zakochani również odwiedzają to miejsce – piękne zwłaszcza wczesną wiosną, kiedy zakwitają białe i żółte zawilce.

Wieża Bismarcka

Wieża Bismarcka stojąca w Mrągowie to obiekt unikatowy – jedyny w swoim rodzaju punkt widokowy oraz kawiarnia. Na poszczególnych piętrach znajdują się wystawy tematyczne. Z tarasu widokowego na szczycie wieży można podziwiać panoramę miasta oraz otaczające je lasy i jeziora.

Święta Lipka

Najpiękniejsze sanktuarium północnej Polski Zachwycające bogato zdobione wnętrze, genialne koncerty organowe i niegasnący kult Maryi. Święta Lipka od stuleci przyciąga w swoje progi pielgrzymów i turystów, a sama historia tego miejsca jest wyjątkowa i zaskakująca.

Rejs Wycieczkowy statkiem Perła Mazur

Perła Mazur to nowy statek pasażerki na Mazurach stylizowany na klimat piracki.Statek pokonuje dystans 12 km, od promenady w Mikołajkach do jeziora Śniardwy (700 metrów w głąb jeziora) i z powrotem w około 1,5 godziny. Start i powrót odbywa się na promenadzie w Mikołajkach przy Wiosce Żeglarskiej. Jeśli chcecie poznać jezioro Mikołajskie i część jeziora Śniardwy, lubicie niebanalny klimat lub chcecie zaciekawić swoje pociechy - Perła Mazur jest idealnym wyborem.Podczas rejsu możecie skorzystać z baru z przekąskami, napojami oraz zimnym piwem.

Bunkier w Martianach

To jedyny w całości zachowany schron, który do lat sześćdziesiątych był obudowany stodołą drewnianą, która go maskowała. Na wystających betonowych słupach na dachu schronu była oparta więźba dachowa. Martiany to wieś położona w powiecie kętrzyńskim w gminie Kętrzyn. Na wzniesieniu po lewej stronie drogi w Martianach za nowo wybudowanym białym domem widać schron bojowy.

Mazurolandia

To park atrakcji położony na Mazurach w Gierłoży k. Kętrzyna. Można tu połączyć świetną zabawę z odkrywaniem zabytków, kultury i historii regionu warmińsko-mazurskiego. Zwiedzający mogą skorzystać z ciekawych atrakcji i miło spędzić czas na łonie natury, poznając m.in. Warmię i Mazury w miniaturze, militaria z okresu II wojny światowej oraz czasy średniowiecza.